Blog Sitelerine Resim Nasıl Eklenir?

Yazı yazmak bir sanattır, ama daha da büyük bir sanat, iyi şekillendirmek ve göze iyi bakmaktır. Pek çok durumda, bir şeyleri fotoğraflardan veya grafiklerden kelimelerle ifade etmekten daha kolay olduğunu belirtmemek gerekir. Bu nedenle, Greti.bg blogları, metin malzemelerinize fotoğraf eklemek için büyük kolaylık sağlar – size maksimum esneklik ve rahatlık sunmayı taahhüt ediyoruz.

Aşağıdaki makale, her bir yönteme uygun grafiksel ve metinsel açıklamaların eşlik ettiği blogları eklemenin teknik ayrıntılarını tanıtmayı amaçlamaktadır. Rehber, daha sofistike yerlere daha fazla önem verilmekle birlikte adım adım gerçekleştirilir ve kolay eylemlere değinilir. Iyi bir okuma var!

NOT : Aşağıda listelenen yöntemlerin tümü, makale düzenleyicisini açmanızı gerektirir ve bu, Blog menüsü »Yeni makale. Bu editöre erişmek için kayıtlı bir kullanıcı olmanız ve hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

Makalenin üst resmi (kapak)

Bu muhtemelen en önemli resim. Bir makale listesi görüntülerken (blogun ana ekranında, bir kategorideki makaleleri görüntüleme veya etiketlenmiş, yazar, vb.) Görülebilir ve makaleyi okumak için açtığınızda makalenin üstünde görünür. Bu resmi değiştirip silmek dışında herhangi bir şekilde değiştiremezsiniz. Bu, makalenin kapağıdır – makaleleri görüntülerken Facebook ve diğer sosyal ağlarda paylaşılırken görünür ve temel olarak gönderinin yüzüdür. Büyük resimler seçin, böylece ekranın üst kısmında yalnız kaldıklarında komik görünmüyorlar. Görüntü okuyucuları çekecek kadar ilginç olmalı, ancak aynı zamanda gerçek bir içerik duygusu oluşturmalıdır – böylece okuyucular sadece metni okumak isteyip istemediklerini yargılayabilirler.

Makalenize bir fotoğraf eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

(1) “Makale için resmi seç” i tıklayın

(2) Listeden bir fotoğraf seçin

(3) “Bitti” ye basın

(4) İstediğiniz fotoğraf listede değilse, ilk önce “Fotoğraf Ekle” düğmesine tıklayarak bilgisayarınızdan bloga yükleyin.

Aynı etkiyi, makalenin başında aşağıda listelenen yollardan rastgele bir görüntü ekleyerek alabilirsiniz. Bu görüntü yine makaleyi kapsayacak şekilde kullanılacaktır, ancak artık metin düzeni ve boyutu üzerinde ve metnin tabloyu çevrelemesiyle ilgili çok daha fazla kontrole sahipsiniz. Ancak, hangi yöntemin kullanılacağının seçilmesi sorusudur ve çoğu durumda bir kapak seçilmesi, resimlerin kendileriyle aynı şekilde olduğundan çok daha kolay ve hızlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir