Film müziği ve yeni kız arkadaşı (Kurgulama ve Düşünme Teknikleri)

Bir süredir, Soundtrack’ın yeni bir kız arkadaşı var. Çözüldü denir. O çok hareketli ve neşeli bir çocuk. O oyunları çok sever. Ama kural koyma ya da bir şey söyleme emri geldiğinde, Toplanan utanarak başını eğerek ve her konuşmasında elini yavaşça tutuyor. Yakut yanakları daha da zayıflar ve diyaloga girme arzusu ve arzuları onu gözle görülür bir şekilde sıkılaştırır.

Ses taşıyıcı yeni arkadaşına çok düşkündür ve gizlice konuşmasını ifade etmesine yardımcı olmak ister. Bu amaçla her gün tayin edilen zamanda bir araya gelerek günlerini bir araya getirmeye başladılar. Sıkıntı yoktu. Soundwave’ın deneyimini paylaşması ve yeni oyunlar öğrenmesi için bunu yaptılar.

Şimdi Göreceğiniz Oyunlar …

Titreşimli film müziği, sahnelerde kekemeliğin üstesinden gelmek için özel aktiviteler planlamıştı.

Tam olarak nasıl?

İlk önce sınırlı bir konuşma. Sonra sözcük öbekleri. Sonra organize konuşmada. Son olarak, serbest konuşmada.

Bazı oyunlar da burada bulunabilir – LogoRothymka – Film müziği uyarılıyor.

Ve şimdi … özünde!
Oyun adı Oyunun açıklaması Metodolojik kurallar

1. Günlükleri kesin! – nefes geliştirme oyunu
Çocuklar, bir diğerine karşı, elleri için yakalanmış ve testere ile kesme testere taklit edilmiştir. Ellerini kendilerine doğru hareket ettirdikleri zaman, derin nefes alırlar ve gittiklerinde nefes alırlar. Ahşabı kestikten sonra, çocuklar onları böldüklerini taklit eder. Kolları yukarı doğru kaldırırken, derinden nefes alırlar ve aşağıya çekildiklerinde ve vücut öne doğru itildiklerinde yavaşça ve eşit olarak nefes verirler.

Hareketler yavaşça yapılır, böylece nefes bile, derin ve zorluk çekmez.

2. Hangi kuş uçacak? – nefes geliştirme oyunu Masanın sonunda ince kağıttan kesilmiş kuş figürleri vardır. Farklı renklerde boyanırlar. Çocuk kuşuna karşı durur. Sinyali “Fly!” Sadece bir nefesle, kuşlarını uçurmalılar. Başka bir kuşu tekrarlar ve iki sinekden hangisini uzaklaştırır.

Çocuk sakin ve sürekli masaya eğilmeden nefes verir. Başarısız bir girişim teşvik edilir. Daha fazla gösterilmektedir.
3. Yüzücüler – nefes geliştirme oyunu Çocuk havuzda yüzmeyi taklit eder. Bir sinyalle, kolları göğüslerin önünde küçültür ve avuç içi aşağıya doğru daireler ilerler. Teneffüs etme – avuç içileri katlayarak yanlara doğru ileriye doğru. Exhale – Kolları göğsün etrafına küçültmek ve ilerlemek. Her hareket bir adım ileridir. Hava girişi, sağ el ile her hareketle yapılır. Egzersiz 5-6 kez tekrarlanır ve hafif bir koşu ve sakinleştirici hareket ile sona erer.
4. Kaptan – konuşma solunumu gelişimi hakkında bir oyun Bir kâğıt geminin yüzdüğü suyla masaya bir çömlek yerleştirilir. Tekneyi seyretmek için kaptanın, kulağa ses çıkaracak şekilde ayarlanmış yelkenlerde yumuşak bir ruh olarak “yönetmesi” gerekir . “P-ф-ф” filminin gergin olmayan bir püskürtülmüş püskürtücü üzerinde telaffuz edilmesi.
5. Yaprakları ve rüzgar – sesin gücünü ve tonunu geliştirmek için bir oyun Çocuk bir taburede oturuyor. Bir düdükte : “Rüzgar esiyor” , “fiu-y” yorucu bir akışı tükürerek , patlamaya başlar . Bir sinyalde: “Rüzgar güçleniyor,” çocuk dışkıdan çıkar ve sallanan dalları taklit eden hareketlerini ekler, vücudunu sola ve sağa doğru çevirir. Bir sinyalde: “Rüzgar sessizdir” çocuk rüzgar ve ağız kavgası gibi uçmayı bırakır – yapraklar yere düşer.

“Fiu-u” film müziğinin ilanı, dışarıya doğru bir jet üzerinde gerçekleşir ve sallanan dalların taklit hareketiyle çakışır. Egzersiz 4-5 kez tekrarlanır. Ses amplifikasyonu eklenebilir.
6. Vurdum – tek kelimeli bir cevabı teşvik etmek için bir oyun

İki çocuk ve bir konuşma terapisti ile oynamak. Çocuklardan biri yumuşak bir top tutar. Sinyalle: “Topun hareketi” top, şu kelimelerle bir daireye aktarılır:

Bir, iki, üç – topu yakala!

Dört, beş, altı – işte burada.

Yedi, sekiz, dokuza vurma kim iyi.

– Ben!

Topa “I” kelimesi olan çocuk, her bir ses için 5’e kadar olan sayı ile top çalmaya başlar.

Şiirler açık ve net bir şekilde net bir şekilde konuşurlar.
7. Kim bilir, onun saymasına izin verin – tek kelimeli cevapları canlandırmak için bir oyun Oyun için bir top gereklidir. Konuşma terapisti bir topu tutuyor. 1’den 10’a kadar bir sayı söyler ve topu çocuğa verir. Çocuk topu yakalar ve konuşma terapistinin duyduğu sayıdan devam ederek 10’a kadar sayar. Çocuk açıkça ve açıkça sayıları konuşur. Her sayı giden bir jetle konuşulur.
8. Kelimeyi bitirin! – dikkat ve üretim için oynamak

Konuşma terapisti, bir kelimenin ilk hece olduğunu söyler ve çocuk, heceye, bir sözcüğün oluşturulduğu gibi bir sonuç ekler.

Heceleri ekledikten sonra, çocuk tüm kelimeyi açıkça telaffuz eder, sesleri biraz uzatır.
9. Hangi renk kayboldu? – kelime oyunu Farklı renklerde altı bayrak (sarı, kırmızı, mavi, turuncu, yeşil ve menekşe) masaya yerleştirilmiştir. Çocuk gözü kapalı ya da masaya geri döndü. Sinyali duyduğunda: “Hangi renk kayboldu?” gözlerini açar ve hangi bayrakların eksik olduğunu tahmin etmeye çalışır. Çocuğun cevabı özlü ve iki konuşma taktiğidir. İlk konuşma konuşması artan ile, ikincisi ise aşağı doğru tonlama ile sona ermektedir.
10. Gerekli – gereksiz – bir kelime oyunu Konuşma terapisti şöyle diyor: “Bir sebze bahçesi dikmek istiyorum.” “Salatalık gerekli midir?” Diye soruyor. Çocuk cevap verir: “Onlar ihtiyaç vardır.” Konuşma terapisti şu sorulara devam ediyor: “Neye hala ihtiyacım olacak?” Çocuk, bildiği bütün sebzeleri listelerken cevaplar.

Oyun sebze tematik odaklanma ile bilgi aktive etmeyi amaçlamaktadır. Seçenek II – Meyve.

11. Gergedan – bir oyun dramatizasyon diyaloğu

Hosorog (M. Lakatnik)

Çocuk: Gergedan

rogonos!

Bir sorum var

boynuza ne ihtiyacın var?

Gergedan: Ne için?

Bir korna olmadan

Ben korna olmayacağım!
Konuşma terapisti açık bir şekilde diyalogları okur, alışılmadık kelimeleri açıklar, karakterlerin özelliklerini ve eylemlerini vurgulayarak çocukların karakter bilgisini genişletir ve tamamlar. Kalpten öğrenmek şarttır.
12. Pelikan – oyun-dramatizasyon için diyalog

Pelikan (L. Stanchev)

Boy: Nerede yaşıyorsun, şarkı söylüyorsun?

Pelikan: Nehrin sonu.

Boy: Yakalamak için bir balığa ihtiyacın var.

Pelikan: Evet, çantada.

Boy: Çantan nerede?

Pelikan: Sakalın altında.
Konuşma terapisti açık bir şekilde diyalogları okur, alışılmadık kelimeleri açıklar, karakterlerin özelliklerini ve eylemlerini vurgulayarak çocukların karakter bilgisini genişletir ve tamamlar. Kalpten öğrenmek şarttır.

Mutlu anlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir