Görevlerimiz ve kişisel zamanımız arasında bir denge nasıl sağlanır?

Evde zor ve zor bir günün ardından eve döndünüz mü ve kapının açılmasıyla acil sorunlara geri dönebilirsiniz …? Şu anda sevdiklerinize karşı enerji ve pozitif tutum nasıl korunur? Acil bir şey yapmak zorunda ve aynı zamanda yapacak önemli işleriniz var mı? Her şeyin zamanı nerede?

Bu gibi durumlar sık ​​olabilir, ancak bu durumda yargılanmalıyız – daha önemli olan, neyin – ne olduğu ve aralarındaki anlaşmazlığı yeterince çözmesi.

Yani …

Boşta kalma tuzağını duydunuz mu? Endişe ve yorgunluk çarpışmaları hakkında? Neden böyle?

Tatlı tuzaklar denilen bazı ilginç durumlar var. Bizi önemli şeyleri düzenlememizi engelleyen bu doğal alışkanlıklar. Mesela, hoş olmayan veya zahmetli olmaktan ziyade önce hoş şeyler yapma eğilimi. Bir sonraki için sıkıcı ve sıkıcı işi erteliyoruz. Ve zor yükümlülükler arzusunun son damlasına derin bir uyku koymak istemeden. Gerekçe – gücümüz yok.

Bilincin doğal tercihini bilinmeyene ekleriz. Ve bir akrabanın herhangi bir dış etkisi, bir akraba veya bir arkadaş müdahale ederse, kesinlikle bir yabancı komisyona tabi oluruz. Yani Başka birinin istediği şeyi yaparız, doğru olduğunu düşündüğümüz şey değil.

Ama nasıl olmalı? Etkili olmak ve gücümüzü boşa harcamamak için ne yaparız?

Diyelim ki ilk önce bilinmeyene ve yeni olana bağlı kalmalıyız … Ama önemi olan görevler için zihinsel bir plan yapmak daha önemlidir. En zor kısım, listedeki ilk görevin hangisi olduğuna karar vermektir. Ya da – zamanımızı organize etmeye ve yaklaşan görevler, görevler ve faaliyetler için enerjimizi dağıtmaya başlarız.

Etkin zaman yönetimi için Eisenhower matrisine bakalım. Herkesin kendisi için ne kadar yararlı olduğuna karar vermesine izin verin.

b2ap3_thumbnail_20160724-113629.png
III Sosyal ağlarda anlık ve önemsiz takip haberleri, çocuklar ve eşlere karşı büyük endişe. Bu aktiviteler gerçekten zamanımızı yutuyor. Bazı geçici vampirler gibi, dakikalarımızı, saatlerimizi ve günlerimizi beslerler. Ve sonsuza kadar bizi biriktirmeyecekler, sadece bizim “HAYIR!” değerli zamanımızı geri yükleyebilir .

■ Acil ve önemli – çocuk bakımı ile ilgili tüm konular, ilişkilerdeki krizler, hastalıklar, sağlık ve sağlık sorunları, çıkmaz durumlar. Önceden hazırlamak için zamanımız olmadı. Beklenmedik olarak tanımlayabileceğimiz şeyler.
IV Ertelenmiş ve önemsiz – bunlar ek sohbetler, uzatılmış telefon çağrıları, amaçsız tarama, televizyon izleme, gerçeklikten kaçma, yararsız eylemsizlik. Yorgunluk veya hayal kırıklığı bizi ruhun duygusal köşelerinden birinde sıkmış olsa bile, huzursuzluğa kapılmamalıyız. Bu sadece işleri daha da kötüleştirebilirdi. II Pozitif ve anlamlı – maksimum sonuç için daha uzun hazırlık gerektiren şeyler. Ya da – kişisel gelişim ve gelişmemizin anlarını düşünmek ve planlamak, belirli bir aktiviteyi analiz etmek ve planlamak, kişisel ilişkileri geliştirmek, vb.

Şimdi bir sayfa ve bir kalem al ya da zamanını nasıl planladığını yaz. Görevlerinizi önem sırasına göre nasıl dağıtabilirsiniz. Listeni düşün ve analiz et. Ne kadar önemli olursun?

Kendime bakma zamanı.
Evlilik ilişkileri kurma zamanı.
Doğum zamanı.
Kişisel gelişim ve kendini geliştirme zamanı.
Manevi hayat ve kültürel olaylar zamanı.
Küresel planlama zamanı.

Her anne biraz acil ve acil işlerle karşı karşıya. Öyle mi? Gecikme nedir? Hangi kuyruk görevleri önemsiz veya gecikme yaşanıyor? Cevap, rahatınıza ve verimliliğinize bağlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir