Kişisel Bloglarınızdan Para Kazanma ( AdSense’i Kullanma – Kaydol )

Adsense belki de dünyanın en ünlü ve en karlı reklam platformudur. Web’deki sitelerin çoğu için bir kazanç kaynağıdır ve kişisel blogunuzda, haber portalınızda veya başka bir web projenizde reklam alanı satarak gerçek para kazanmanızı sağlar. Bu materyal, web sitesi üzerinden ve AdSense ile kar elde etmek isteyenlere yardımcı olacaktır. Bir noktada, makale aohow.com bloglarına özgüdür, ancak tavsiyelerin çoğu herhangi bir siteye uygulanabilir.

KAYIT

Adsense‘nin bir parçası olmak için kişisel bir kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Bu platform web sayfasında yapılabilir: Adsense.com Gmail.com‘da kayıtlı bir hesabınız varsa, bunu kullanabilirsiniz, aksi takdirde yeni bir kayıt yaptırmanız gerekir. Bunu yapmak için AdSense ana sayfasının sağ üst köşesinde bulunan “Şimdi kaydolun” düğmesini tıklayın:

Google AdSense’e kaydolun

Daha sonra Adsense kayıt formuna yönlendirileceksiniz. Platformdan gelecekteki kârınız için çok önemli olan 3 çok önemli adımdan oluşur. Burada, Adsense’ye kaydolmanın yanı sıra onaylanmanız gerektiğini de not etmeliyiz. Bu amaçlar için, 3 adımın her birini maksimum hassasiyetle gerçekleştirmenizi öneririz.

Adım 1: Profilinizi Google olarak seçin

Burada mevcut bir Google hesabını kullanıp kullanmayacağınızı veya yeni bir hesap oluşturup oluşturmayacağınızı seçebilirsiniz. Bu, alttaki resimde kırmızıya gömülmüş iki düğmeden birini seçerek yapılır:

Google Hesabınızı seçin

Yeni bir hesap oluşturmayı seçerseniz, kayıt formuna yönlendirileceksiniz. Mevcut e-posta adresinizi, şifrenizi girmeniz ve kullanım şartlarını kabul etmeniz gerekmektedir. Burada iki önemli anınız var: Kayıtlarınızı onaylayan bir mektup alacağınız için gerçek bir e-posta adresi girin ; Hatırlamak için en az 8 karakterden oluşan bir şifre girin ve aynı zamanda hesabınızı kötü niyetli bilgisayar saldırılarına karşı korumak için yeterince güvenli olun.

Google Hesabı oluştur

Kişisel Google Hesabınızı kaydettikten sonra, kayıt işleminizi e-postanıza gönderilen mektupla doğrulamanız gerekir. Söz konusu mektup şöyle görünüyor:

Google e-posta adresini doğrulayın

En üstteki resimdeki kırmızı renkli bağlantıya tıklayarak kaydınızı onaylayın .

2. Adım: “Bize içeriğinizden bahsedin”

Zaten aktif bir Google Hesabınız olduktan sonra 2. adıma geçin. Burada , sitenizin hangisi olduğunu (sitenize) , sitenizdeki içeriğin dilini belirtmeniz ve birkaç kuralı kabul etmeniz gerekir. Kurallar alt resimde kırmızı ile çevrelenmiştir ve sadece onları kabul etmekle kalmayıp aynı zamanda bunları okumak için de tavsiye edilir !!!

Eğer kendi web siteniz yoksa fakat aohow.com adresinde bir blogunuz varsa ve adresi üzerinden kayıt olmak istiyorsanız, maalesef sizi hayal kırıklığına uğratmak zorunda kalacağız – aohow.com bloglarındaki mevcut bir AdSense hesabını kullanmakta sorun yok , ancak Kayıt almak için blogunuzu aohow.com adresinden kullanın – onaylanmayacaktır. Tek seçenek kendi sitenize sahip olmak ve kayıt olmaktır .

Kaydolduğunuz sitenin içeriği

Burada size çok fazla baş ağrısı kaydetmek ve bu kurallardan herhangi birini ihlal ederseniz hesabınızın bloke edileceğini ve üretilen karın size ödenmeyeceğini bildirmek isterim !!! Pornografi ve kumar materyalleri, Adsense tarafından tolere edilmez, aynısı, bazı telif haklarını ihlal eden içerikler için de geçerlidir!

3. Adım: Başvurunuzu Adsense için gönderin

Bu adımda, ülke, şehir, posta kodu, adlar ve telefon numarası gibi iletişim bilgilerini belirtmeniz gerekir. Bunları doldururken doğru ve doğru olun çünkü gerçek dışı veriler girerseniz elde edilen karı elde edemezsiniz.

AdSense başvurunuzu gönderin

3. adımda gerekli verileri tamamladıktan sonra, sayfanın altındaki “Uygulamamı gönderirim” düğmesini tıklayarak, Adsense kaydınızı tamamlamak zorundasınız.

Önemli: Bununla, Adsense kaydınız tamamlandı ve onaylanması gerekiyor. Sitenizin içeriği “Adsense” genel şartlarına uygun olarak incelenecektir. Onlara cevap verirseniz, “Adsense” profilinizin onayını ve etkinleşmesini içeren bir e-posta alacaksınız. Uygun değilseniz, ret e-postası alacaksınız. Kaydınızı onayladıktan sonra, hesabınızda ilk kez oturum açtığınız AdSense Hizmet Şartları’nı kabul etmeniz gerekir.

Kaydolduktan sonra, bu makaledeki adımları uygulayarak aohow.com hesabınıza bağlayabilirsiniz: Bir Google AdSense hesabını aohow.com bloguyla bağlama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir